Alpe Adria Šampionát na Slovakiaringu

Pod novým promotérem začal další ročník seriálu závodů silničních závodů motocyklů Alpe Adria Šampionát. Zvláště ve třídách Superbike a Superstock 1000, byla účast opravdu hojná. Kromě předních českých jezdců nechyběl tým YART v čele s Parksem Brocem, nebo specialista na přírodní okruhy Horst Saiger, polský šampion Pawel Szkopkem a další jezdci.

Důvodem  takové účasti nebyl zřejmě až tak úplně zájem o AA šampionát ale spíše o nadcházejícím víkendu pořádaná osmihodinovka WEC. Pořádající chorvatská agentura Lutec Racing se zatím učí zvládat podnik takového rozsahu, nicméně snahu jim nelze určitě upřít. Jen divácká kulisa nebyla taková jako v minulých letech kdy agentura Slovakiaracing věnovala propagaci velkou pozornost.

V sobotním odpoledni byl na pořadu jako první závod Superbiků.na pole position se postavil australský pilot Parkes Broc z týmu YART na druhou startovní pozici zaujal jeho týmový kolega Marvin Fritz a první řadu doplnil Christopher Kemmer. Nejlepší z našich byl na pátém místě Karel Hanika z týmu Mercury Racing Team.

Jezdci YART hned po startu vyklidili pozice a tak se do čela probil rakouský mladíček Julian Mayer, který si vybudoval náskok a udržel ho až do konce závodu který byl vypsán na 13 kol.  Naši neodstartovali dobře ale posuovali se dopředu takže ve finiši Karel Hanika 4. místo, Jan Halbich 5. místo, na osmém místě se umistil Hanikův týmový kolega Matěj Smrž.

Závod litrových Superstocků se stal kořistí z pole position startujícího Michala Filly BMW Sikora Motorsport, za jeho zády probíhal boj o stupně vítězů který pro sebe rozhodli druhý Arnaud Friedrich a na třetím místě skončil Horst Saigerm bramborová medaile zbyla tentokrát na loňského šampiona Michala Práška.

V neděli se jely druhé závody Superbiky opět vyhrál rakouský talent Julian Mayer na druhém místě dojel český jezdec Karel Hanika a třetí místo obsadil Andreas Fichtenbauer. I závod SST 1000 měl v neděli stejného vítěze, druhé místo obsadil Arnaud Fridrich a třetí skončil Marko Jerman, čtvrtý dojel i v neděli Michal Prášek.

Alpe Adria Šampionát pokračuje dalším závodem 25. – 27.5: v polské Poznani.

celkové výsledky najdete ZDE

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..