Alpe Adria na Slovakiaringu

Poslední letošní závod Alpe Adrie se uskutečnil o minulém víkendu na Slovakiaringu, více než dvě stovky jezdců se podělilo o poslední body. Ve většině tříd nebylo ještě rozhodnuto, a tak závody slibovaly zajímavou podívanou.
Ve třídě Moto3 měl nejblíže k vítězství Čech Oliver König. Teoretickou šanci na zisk titulu měl jeho krajan Martin Gbelec, ale sobotní závada jeho motorky ho o šance na zisk titulu připravila. Ani Ital Stefano Cristin nakonec Königa neohrozil, a tak je třeba konstatovat, že titul celkem zaslouženě získal právě Oliver König.
Ve třídě 125 SP bylo o titulu rozhodnuto již před tímto podnikem; získal ho staronový šampion této třídy Danilo Digiorgio, a oba závody na Slovakiaringu ovládl jeho krajan Daniele Scagnetti.
Ve třídě Superstock 600 měl našlápnuto k celkovému prvenství nejlépe Maďar David Juhasz, a po sobotním vítězství odsunul šance svého krajana Alena Györfyho do teoretické roviny. Nicméně, na závodech se občas dějí věci a tak byl Juhasz, který musel v neděli odstoupit, vděčný Slovinci Martinu Vugrincovi, že po tuhém boji zvítězil a porazil právě jeho konkurenta v boji o titul krajana Györfiho.
Titul ve třídě Supersport zajistil sobotním vítězstvím brněnský jezdec Igor Kaláb. Zdatným soupeřem mu byl chorvatský jezdec Marin Ivanov, který v nedělním závodu po odstoupení Igora zvítězil.
Ve třídě Superstock 1000 si již před tímto závodem zajistil český jezdec a loňský šampion této třídy Michal Prášek. Přesto jeho souboj o vítězství se slovenským jezdcem Jaroslavem Černým patřil k ozdobě obou závodních dnů a zvedal diváky ze sedadel.
Ve třídě Superbike byli dva kandidáti na titul; český zkušený závodník a účastník MS Lukáš Pešek a rakouská dvacetiletá naděje Julian Mayer. I když Julian vždy vedl po startu, Lukáš si vývoj závodu ohlídal, v obou dnech zvítězil a stal se celkovým vítězem.
Nedělnímu programu předcházela tisková konference, které se zúčastnili největší soupeři v obou nejsilnějších třídách. Michal Prášek a Jaro Černý za Superstock 1000 a Lukáš Pešek s Julianem Mayerem za Superbike. Pátým účastníkem byl ředitel pořádající agentury Slovakiaracing Peter Šurina.
Otázky na jezdce byly směrovány k nadcházejícímu závodu, zvláště na to, jaká bude zvolená taktika, a také na nadcházející sezonu. Jezdci většinou potvrdili svoji účast i v nadcházející sezoně Alpe Adria. Pan Šurina přinesl zajímavé informace a mě zaujala obzvláště ta, která se týká uspořádání závodů AA na brněnském Masarykově okruhu.
Závěrem bych rád poděkoval pořádající agentuře Slovakiaracing, Sport Motomedia a panu Richardu Karnokovi za spolupráci, a zároveň se těším na další spolupráci v nadcházející sezóně ZDE

mcc_5807 mcc_5737 mcc_5657 mcc_5497 mcc_5419

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..