Jarní cena Brna

Prvním letošním motoristickým podnikem na Masarykově okruhu byla o víkendu Jarní cena Brna v závodech silničních motocyklů za velmi pěkného jarního počasí se tohoto podniku zúčastnilo početné pole domácíh i zahraničních jezdců. Mnozí jezdci brali jako Michal Prášek, Igor Kaláb, Martin Gbelec nebo Romana Tomášková brali tento závod jako přípravu na nadcházející záod Alpe Adria šampionátu.Pěkné počasí přilákalo také hojnou návštěvu motoristických fandů kteří mohli sledovat velmi zajímavé souboje ve šech kategoriích. Podnik se jel jako dvoj závod podobně jako se jezdí Alpe Adria nebo WSBK čili že jeden závod v sobotu a druhý závod v neděli.

Domácím jezdcům se celkem dařilo Igor Kaláb vyhrál suveréně oba závody e třídě do 600 ccmve třídě nad 600 ccm v sobotu zvítězil Michal Prášek v neděli musel přenechat první místo Václavu Bitmanovi. jak Michal po závodě řekl “zvolili jsme měkčí směs ale trochu se ochladilo a guma odešla dříve než jsem očekával”

Nedařilo se tentokrát PAM racing teamu který celý víkend bojoval s neposlušnou Hondou když se Romaně v posledním pátečním tréningu odporoučel ventil. A týmu se ani po dvou probdělých nocích nepodařilo motor opravit. Nezbýá než doufat že na prvním závodě Alpe Adria šampionátu,

který se jede 14. – 15. 5. na slovenském Slovakiaringu, bude již vše v pořádku a Romana si pořádně zazávodí. V galerii najdete fotografie tentokrát od Dominika Nikoly Welche.

Kompletní výsledky závodů najdete ZDE

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..