Jarní cena Brna 2018

Tentokrát skutečně za jarního počasí a skoro jarních teplot se na Masarykově okruhu v Brně uskutečnil první závod silničních motocyklů. Tento podnik již tradičně pořádá Road Racing Klub ze Dvora Králové. Jede se jako Mistrovství a Přebor České republiky na přírodních okruzích. Součástí závodů byl tak jako v loňském roce závod Internationa Sidecar Trophy.

Pěkné počasí přivedlo do padocku Masarykova oruhu početné osazenstvo, a to i z řad jezdců kteří se tohoto seriálu běžně nezúčastňují a je to zajisté i přípežitost svézt se na okruhu na kterém se jede jen díl Moto GP.V padocku potkáte také celebrity ať už z  blízké nebo té vzdálenější minulosti silničních závodů. Rád bych také zmínil slavnostní událost ke které došlo v předvečer závodů byl to křest knihy “Pavol Dekánek – Život motocyklového pretěkára” z pera slovenského motoristického žurnalisty Richarda Karnoka.

Na tratí probíhaly po celé dva dny zajímavé boje v sobotu bohužel v odpoledních závodech klesla tepolta na 12° C a tepota tratě byla 20 C což dělalo problém hlavně dvoutaktům ale ani ostatní třídy neměly na růžích ustláno. Z celkových výsledků bych snad vypíchl třídu MOTO3 ve kreré zvítězil jak v sobotu tak v neděli brněnský jezdec Martin Gbelec, který se umístil dvakrát na třetím místě i  ve třídě do 600, této třídě vládl po oba dva dny další brněnský jezdec Igor Kaláb, druhý byl  Michal Chalupa ( tito jezdci si při restartu v nedělí pořadí vyměnili).125 GP obsadili jezdci z  východních čech v pořadí 1. Michal Savinkov 2. Olda Podlipný 3.Patrik Kolář.V neděli zvítězil v této třdě německý jezdec Chris Meyer před Michalem Savinkovem a Patrikem Kolářem

Třídu nad 600 ovládl po oba dny loňský mistr Michal Prášek v sobotu ho doprovodili na stupně vítězů Miloš Čihák a Karel Pešek, v neděli pak Dominik Jůda a Miloš Čihák.Kompletní výsledky najdete ZDE

Chtěl bych také na tomto místě poděkovat jezdci třídy 250 CRR Martinu Krtičkovi, který tak jako v minulém roce startoval na Jarní ceně Brna v barvách MCC corse.