Jarní cena Brna

O uplynulém víkendu se na Masarykově okruhu v  Brně uskutečnila tradiční “Jarní cena Brna.” Počasí sice tentokrát nepřipomínalo jaro ani omylem a nad okruhem se opravdu vyřádilo.Přesto se závodů zúčastnilo poměrně početné startovní pole. Jednalo se o první letošní závod a tak si svoji techniku přišla před začátkem sezony vyzkoušet česká motocyklová špička. Jak jezdci kteří jezdí přírodní okruhy tak také ti kteří dávají přednost specíálním motodromům. Brněnský okruh je lákadlo a tak přijela i řada zahraničních jezdců. Z těch známých jmen to byl polák Pawel Szkopek nebo Johanna Innerfors ze Švédska. z těch českých to byl Filip Salač (CEF Moto3), Marek Červený, Michal Prášek, Igor Kaláb a řada dalších. Ve třídě “Klasik” se za tým Roháč&Fejta představil také Prašule starší na Hondě CB 750.

Podmínky byly opravdu náročné a zvolit správnou pneumatiku bylo pro úspěch zásadní. Nakonec ale zvítězila zkušenost a vyhráli favorité Filip Salač zvítězil rozdílem třídy a s chutí si zatrénoval.

Ve třídě do 600 ccm zvítězil Igor Kaláb (jel pouze v neděli). Třídu nad 600 ccm ovládl v obou dnech Pawel Szkopek. Zdatně mu sekundoval Michal Prášek dvakrát druhý. Pawlova Szkopka jsem v sobotu skončení závodu požádalo minirozhovor. Na otázku jaké byly podmínky a jak se mu jelo Pawel, hovořící plynnou češtinou, odpověděl: Podmínky byly náročné vzhledem k podmínkám (teplota dráhy měla 3°C). Dobře jsem odstartoval grip byl dobrý a každým kolem jsem navyšoval náskok. Takže jelo se mi dobře. Druhá otázka směroval k této sezoně a k tomu jaký seriál Pawel letos upřednsotní. ” Pojedu Alpe Adrii protože Polský šapionát je její součástí což upřednstňuje i tým Kimura racing za který letos startuji”

Pawle děkuji za rozhovor přeji v hodně úspěchů.

Michalu Práškovi jsem položil obdobnou otázku. Michale co letos pojedeš. Michal:

Pojedeme MOTOch,_DSC4408 _DSC4429 je součástí českého mistráku.

Na fotce  se můžete také podívat jak Michal vysvětluje svému týmu jak se předjíždí na “stadionu”

Kompletní výsledky najdete pod odkazem ZDE

 

 

 

 

 

Příjemným zpestřením byl také závod sidecarů které jsme mohli na Masarykově okruhu opět po delší době vidět.

_DSC4318 _DSC4320

 

 

 

 

 

_DSC4588

 

 

 

 

 

 

Radost z “bedny” když jedeš poprvé

_DSC4309 _DSC4452 _DSC4460

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..