Masaryk racing days

O tomto víkendu se konají na Masarykově okruhu závody automobilů pod názvem Masaryk racing days. Závod je vypsán v několika divizích z nichž nejzajímavější je jistě divize nad 2000 ccm. Součástí je také závod Boss GP formulových vozů různého staří držených soukromými vlastníky, nejzajímavější je jistě monopost Toro Rosso STR1, který v sezoně 2006 pilotoval v seriálu F1 Vitantonio Liuzzi. V Brně ho pilotuje rakouský jezdec Ingo Gerstl, dalším zajímavým vozem je Benetton F1 z roku 1997 který pilotuje americký jezdec Phill Stradford a také vůz Super Aguri F1 pilotovaný němcem Wofgangem Jakschem. Zbytek startovního pole obstarávají výkonné Dallary GP2 s motory Mecachrome 4,0 8V.

Před začátkem sprintu divize nad 2000 ccm převzala výkonná ředitelka AMD od zástupce firmy Hyundai tři nové vozy, které budou působit jako nové safety cary.

Hned po startu zmíněné divize 4 se začaly dít věci v první zatáčce havarovalo pět vozů nejvíce to odnesla Janíkova Norma LMP3 která je prakticky odepsána. Závod byl na několik desitek minut přerušen, hned po restartu se dostal do čela Josef Záruba na Lamorgini Huracan stáje Mičánek motorsport a vítěství udržel do konce, za ním dojel Aleš Jirásek se speciálem  Praga R1T který se na druhou příčku propracoval v závěru závodu. Třetí dojel Richard Chlad jr. na voze Audi R8 LMS GT3.

Boss GP se stala kořístí Ingo Gerstla, který si během závodu dovolil i průjezd pit line, za ním skončily oba vozy F1 v pořadí Phil Stradford a Wofgan Jaksch.

Ve fotografiích je pár obrázků z dnešního dne ZDE jsou celkové výsledky výše uvedených závodů.