Masaryk Racing Days

Za krásného slunečného počasí se o víkendu na Masarykově okruhu uskutečnily závodycestovních vozů pod názvem Masaryk racing days a Boss GP v prvém případě se jedná o cestovní a formulové vozy ve druhém přípasdě o hystorické vozy formule1 případně vozy GP2 a bylo se opravdu na co koukat cestovní vozy kategorie GT3 a formule 1 Benetton, Lotus a hlavně Torro Rosso STR1 rakouské stáje Top speed za volantem s Ingo Gerstlem bývalou velkou nadějí našich jižních sousedů.Gerstl byl velkým favoritem obou víkendových závodů jeho torro Rosso  STR1 bylo také nejrychlejším vozem celého startovního pole a jeho kvalifikační čas měl hodnotu 1:36,932 rekord okruhu stanovil loni Gerstl na 1:39,093 letos v závodě tento čas ovšem nepokořil. Oba závody také Ingo s velkým náskokem vyhrál. A po cílové rovince si to svištěl rychlostí 311 km. Nejzajímavější neformulovou třídou která se o víkendu v Brně jela byl závod divize 4 nad 2000 ccm a i zde se bylo na co dívat Audi ze seriálu Blanc Pain series týmu ISR pan Salaquarda majitel týmu byl osobně přítomen. Český tým Šenkýř motorsport s novou zbraní BMW M6 GT3 zapůjčený přímo továrnou. Lamborgini bratislavského ARC dynastie Mičánků taktéž s vozy Lamborgini. A za volanty aut jeden špičkový pilot vedle druhého například slovenský pilot Filip Sládečka který vyhrál sobotní hodinový závod za volantem již zmiňovaného BMW M6 nebo německý pilot Fritz Kreutzpointner známý také jako Fritz K za volantem vozu Porsche GT3 Le Mans který pro změnu ovládl nedělní sprint. Mimochodem tento pilot začínal v juniorce Mercedesu po boku Michaela Schumachera a určitě ani po letech nic nestratil ze své rychlosti. Prostě v Brně se bylo tentokrát opravdu na co dívat srhnuto a podtrženo krásné ženy rychlá auta to je kombinace která k sobě patří a to bylo v Brně zastoupeno v hojném počtu. Fotky budou ve fotoreportáži z těchto závodů na těchto stránkách a také něco na facebooku MCC  corse. Výsledky ve výsledkovém servisu.

Na závěr pozvánka na druhý říjnový víkend kdy se jede na Masarykově okruhu Hankook 24h poslední díl seriálu 24H series.