MP a MSR 3. závod v Brucku

Uplynulý víkend byl opravdu bohatý na motoristické akce. Mezi ty zajímavé patří rozhodně  3. díl seriálu Moravský pohár a Mistrovství Slovenské republiky v kartingu. Vzhledem k technickým problémům v Dunajské Stredě, kde se mělo závodit původně, se o body bojovalo opět v Rakouského Brucku na dráze A1 Speedworld. Tato dráha má několik variant takže její možnosti jsou opravdu široké a jezdci se nemusí obávat že pojedou stále to samé.Závod se jel v deseti třídách a vzhledem k poloze okruhu za velmi slušné účasti domácích, Rakouských jezdců a také sousedů z Maďarska, zvláště ve třídách Rotax MAX a Rotax MAX Junior.A jezdci od našich jižních sousedů si také rozdělili místa na stupních vítězů, V  MSR Rotax MAX Junior zvítězil Marcel Sumacz před Stefanem Furtbauerem a Laventem Loaaonczym. Moravském poháru bylo pořadé: 1.Bence Tuszon, 2. Balasz Kömöczi, 3. Georgö Kömöczi.1. Daniel Dostalík, 2. Slavomír Sklenář, 3. Soňa Ptáčková.Ve třídě KZ2 senior zvítězil Marek Skřivan starší, na druhém místě dojel Milan Turkovič a třetí byl Evžen Stryja.KZ2 veterány ovládl domácí matador Reinhard Haberfellner za ním skončili druhy Gyula Buzas a třetí skončil Stanislav Koreň.V nejprestižnějěí kategorii KZ2 MSR si preo body dojeli jezdci v tomto pořadí 1. Jakub Kadlčák, 2. Dominik Polcr a 3. Martin Konopka.V Moravském poháru třídy KZ2 vyhrál nebo lépe řečeno vyhrála půvabní mladá dáma Katka Žůrková, na druhém místě si pro body dojel brněnský jezdec Petr Klobás a na třetím místě dojel Petr Dvořák.

Kompletní výsledky najdete ZDE

Moravská pohár a MSR pokračuje 23. – 25.6. s největší pravděpodobností opět v Brucku.