Poslední závod MČR na přírodních okruzích Dymokury

O uplynulém víkendu se uskutečnil poslední závod MČR a přeboru ČR na přírodních okruzích. Závod se jel na 3210 metrů dlouhé trati nedaleko východočeských Dymokur a pořádala ho asociace ČAMS. v Dymokurech bývá tradičně početná divácká kulisa a nejinak tomu bylo i tentokrát. Diváci se mohli těšit na zajímavé souboje protože v mnoha třídách se rozhodovalo o mistrovských titulech. K dramatické sportovní atmosféře přispěl také komentátor, nebyl to totiž nikdo jiný než Václav Svoboda, který komentuje motorky také pro českou verzi Eurosportu. Bez zajímavosti není také že o titul mistra ČR bojovali otec a syn Práškové. Josef ve třídě klasik do 750 ccm a Michal v prestižní třídě nad 600 ccm.

Závodu příhlížely také celebrity české i zahraniční silnice let minulých. Bývalý vynikající brněnský jezdec Jiří David a Harry Heutmekers z Holandska známý ze starého brněnského okruhy a také ze závodu 300 zatáček Gustava Havla kde se představoval za říditky motocyklu Suzuki 500.Oba předávali také ceny vítězům. Ceny předávali také představitelé veřejného života přilehlých obcí, Královehradeckého kraje a senátu což zvyšuje společenskou prestiž tohoto závodu.Třídy klasiků jsou opravdu velmi zajímavé jednak jezdeckým složením ale také technikou. Opravdu nádherné stroje z let minulých které šikovné české ruce drží stále v závodní kondici. V K250 zvítězil Vítězsav Hatan pamětníkům jistě ne neznáme jméno, třetí skončil britský host David Gilbert. To samé, co se historie týká, se dá říci i o vítězi K175 Dušanu Petrovi. Ve třídě K750 zvězil Marek Stibor a stal se celkovým vítězem na třetím místě a celkově druhý skonšil Josef Prášek st. který bodoval ve všech závodech. Závod SP125 ovládl Martin Sedlo, druhý dojel Slovák Eduard Werner který se stal také celkovým vítězem.

Třídu Mono vyhrál český jezdec Karel Kalina a 400SSP kerá se jede společně s mony ovládl slovenský jezdec Milan Hanzalík.Twiny se staly kořistí Zbyňka Soukupa na druhém místě dojel Marek Stibor který také zajel nejrychlejší kolo v závodě a třetí byl Petr Hulín.

Společný závod jely také třídy 125GP a 250 CRR tu vyhrál Petr Kunz který se stal také celkovým vítězem druhý se umístil Lukáš Walter a třetí byl Pavel Matuš. Ve 125GP zvítězil rakouský jezdec Christopher Eder před Patrikem Kolářem a Michalem Savinkovem. Třídu do 600 vyhrál Riči Sedlák před Dominikem Jůdou a Michalem Veckem.

Zajímavá situace byla před závodem nad 600 kterého se zúčastnila v čele s Markem Červeným který ovšem neměl situaci ve svých rukách. Ve svých rukách to měl Michal Prášek klasický to dromový jezdec který měl pře závěrečným kláním náskok dvaceti bodů. A jak mi řekl po kvalifikaci nikam se nehnal. Závody samotné předvedly skvělou diváckou podívano, Vyhrál favorit Mara Červený před Petrem Bičištěm a Dominikem Jůdoum čtrvtý byl Michal Prášek, který se sice”nikam nehnal” přesto svedl o třetí místo pěkný souboj. Za zmínku stojí také 6. místo brněnského jezdce Dana Vysloužila  který jel de facto první závod na nové motorce Kawasaki.

Kompletní výsledky najdete ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..