Rozhovor s Michalem Práškem, vítězem Alpe Adria 2015 Superstock 1000

 Michale, jak hodnotíš uplynulou sezónu?

Tak uplynulou sezonu hodnotím jako maximální spokojenost, protože jak jsem říkal, měl jsem těžkej pád předloni na podzim, závodil jsem se čtrnácti šroubama a dvouma destičkama v noze, celou sezónu jsem jel s tím že nesmím nějak moc spadnout jinak sezóna skončila, takže to nebylo vůbec jednoduchý, ale šampionát Alpe Adria jsem poprvé v životě vyhrál, po devatenácti letech mé kariéry a navíc jsem se umístil na pátém místě v BMW šampionátu, který už jede druhý ročník, takže ze všech jezdců na světě co sedlají motorku BMW jsem skončil pátý co jsme byli zařazení do toho šampionátu. Takže jsem maximálně spokojený a doufám že letošní sezona bude taky tak úspěšná.

Jezdíš taky motokáry, samozřejmě všichni ví že preferuješ motorky, to je jasná zpráva,  ale přece jenom ty motokáry to je takový doplňkový sport, kolik jsi letos odjel závodů v kartingu? Vím že jezdíš Moravaký pohár, jel jsi jiný seriál?

Moravský pohár a jel jsem jeden závod Pohár AČR (dříve Karting cup) ve Vysokém Mýtě pod licencí.

A jak jsi tam dopadl a kolikátý ses v tomhle závodě umístil?. Jel jsi KZ Junior?

Ano, jel jsem juniory a v superfinále jsem skončil na 5. místě.

Tak to přijmi gratulaci, to je z mého pohledu bývalého kartingového jezdce velmi dobrý výsledek.

Ano určitě, já to jezdím skutečně hobby. Nejezdím nové pneumatiky a nějak zvláště se na tyto závody nepřipravuji.

Další otázka směřuje k následující sezóně; čtenáře bude určitě zajímat jaké máš plány?

Letošní sezónu to samé co loni, pojedu v týmu Roháč & Fejta a pojedu opět na motorce BMW a Alpe Adrii ve třídě superstock 1000.

Takže motocykl zůstává nebo nějaká novinka?

Motocykl bude stejný jen projde potřebným repasem.

Michale, myslíš že konkurence na Alpe Adrii byla lehčí jak předloni, nebo menší, odešel ti přece jenom Michal Fila který to předloni vyhrál, na druhou stranu ostatní piloti tam zůstali?

Co se týče ostatních pilotů tak třeba Marek Szkopek je obrovskej střelec, Valkovjak, Vičinský, Michal Šembera, takže to jsou prostě jezdci kteří jsou fakt rychlí a myslím si že časy co jsme jeli třeba ve srovnání se superbike v Mostě jsem já jel o tři čtyři desetinky za prvním, takže to vůbec není špatný.

Je známo že někteří jezdci, třeba Michal Fila nebo kluci Smržové mají akademii. O tobě je známo že máš dalo by se říci jezdeckou školu, bereš to jako akademii? Máš nějaké mladé talenty které vychováváš?

Já to nemám nazvané jako akademii, navíc to děláme s kamarádem Leošem Hlaváčkem který jezdí přírodní okruhy a je to cílené tak aby se tam lidé přijeli svézt zkrátka něco jako agentura ale nejsme agentura, je to volné ježdění plus ti jezdci se tam učí jak s tou motorkou zacházet lépe, dá se říci že to je akademie.

Je to tedy zaměřené na to aby se naučili dobře ovládat ten motocykl který mají?

Je to jak pro začátečníky tak pro ty co chtějí v Brně porychlit z 2,15 na 2,10.

 Michale moc děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů v nadcházející sezóně.

Díky.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..