V Praze se konala tisková konference k šampionátu Alpe Adria v Mostě

Pri príležitosti nadchádzajúceho podujatia medzinárodného motocyklového šampionátu AlpeAdria, ktoré sa uskutoční počas nadchádzajúceho víkendu na Autodrome v Moste, sa v pondelok v Prahe uskutočnila tlačová konferencia so zástupcami organizátorov seriálu, slovenskej agentúry  Slovakia Racing, predstaviteľmi Autoklubu ČR, Autodromu Most a poprednými českými pretekármi, ktorí budú cez víkend hájiť domáce farby priamo na podujatí.

Tlačovú konferenciu v priestoroch budovy Autoklubu ČR moderoval nestor česko-slovenských
cestných pretekov, žurnalista, komentátor a veľký znalec motocyklovej histórie, pán Karel Březina, ktorý nielen priblížil históriu seriálu Alpe Adria, ale aj vyspovedal prítomných hostí fundovanými otázkami.
Organizátorskú agentúru Slovakia Racing predstavil jej riaditeľ, pán Peter Šurina, ktorý hovoril o snahe organizátorov pozdvihnúť šampionát na úroveň najvyšších európskych šampionátov a predstavil niektoré z plánov pre sezónu 2017, ktorá bude v poradí štvrtou v organizácii šampionátu práve pod krídlami slovenského promotéra. Spomenul aj dôležitosť medializácie, v čom tento rok šampionát výrazne posilnil televíznou reláciou Alpe Adria Road Race Journal, ktorá v uplynulých dňoch vstúpila do televízií.

O opodstatnenosti šampionátu Alpe Adria sa vyjadrila pani Dušana Harvanová, delegátka Autoklubu
ČR na podujatiach seriálu, ktorá vyzdvihla skutočnosť, že v rámci Alpe Adrie sa jazdí aj český národný šampionát, ktorý tak má pre vysokú konkurenciu jazdcov z mnohých krajín dôležitý vplyv na výkonnostný rast práve českých pretekárov. Eventová manažérka Autodromu Most, slečna Veronika Raková, predstavila nielen tohtoročné podujatia na severočeskom okruhu, ktoré sa budú niesť aj v duchu osláv 33. výročia od uskutočnenia prvých pretekov na tomto okruhu, ale prezradila aj niečo z plánov do roku 2017, pričom cieľom je na okruh prilákať napríklad automobilový seriál ETCC, či Britský superbikový šampionát. Jej kolega, pán Jan Foukal, PR manažér okruhu, zasa informoval o novinkách v zázemí okruhu, pričom okrem nového
povrchu po celej dĺžke dráhy čaká prestavba aj vežu riaditeľstva pretekov, pribudne nové tlačové
stredisko a takisto zverejnil plán investícii na Autodrome Most v najbližších rokoch.
Lukáš Pešek, mimoriadne skúsený pretekár, ktorý v minulosti dvakrát zvíťazil na pretekoch svetového šampionátu a v súčasnosti jazdí v seriáli Alpe Adria v triede Superbike vysvetlil, že pôvodne už nechcel jazdiť motocyklové preteky, no po krátkej prestávke nadšená partia ľudí z jeho súčasného tímu ho strhla natoľko, že sa dokázal vrátiť celkom naplno, pričom si uvedomuje, že to nie je jednoduché, pretože na trati je s ním množstvo súperov, ktorí túžia práve po jeho skalpe. Rovnako ocenil, že práve návrat do šampionátu Alpe Adria mu otvoril dvere do vytrvalostných majstrovstiev sveta, kde v súčasnosti patrí do jazdeckej špičky.
Suverén tohtoročnej sezóny v triede Superstock 1000, Michal Prášek, vysvetlil, že hoci sa jeho
víťazstvá zdajú byť suverénne, musí vynaložiť mnoho úsilia, aby svojich súperov zdolal. Pred domácim podnikom túži po víťazstve, ale ako sám priznal, súperi sú silní a navyše by sa mal po zranení v Moste vrátiť jeho najväčší súper zo začiatku sezóny, Slovák Jaroslav Černý.Mladý, 15-ročný pretekár Martin Gbelec, ktorý má dvojročné skúsenosti z Red Bull MotoGP Rookies
Cupu, sa v Moste predstaví v dvoch triedach, okrem Moto3 aj na Supersporte, s ktorým tento rok
debutuje a ako sám vraví, pri porovnaní oboch motocyklov mu väčšiu zábavu prináša jazda na
šesťstovke, ktorá je síce ťažšia na ovládanie, ale výkon jej motora je preňho predsa len zaujímavejší.Skúsený jazdec Miloš Čihák zhodnotil súčasný stav šampionátu Alpe Adria v porovnaním s časmi spred niekoľkých rokov, kedy tu už jazdil. Vyzdvihol prínos organizátorskej agentúry Slovakia Racing, ktorá podľa neho posunula seriál na oveľa vyššiu, profesionálnejšiu úroveň, takže nabratý smer považuje za správny. Ocenil aj systém dvoch pretekov za jeden víkend a množstvo jazdenia, ktoré môže pretekár počas troch dní najazdiť.

Na záver prítomní hostia pozvali novinárov na podujatie v Moste, ktoré začína už v piatok voľnými
tréningami a v sobotu a nedeľu pokračuje kvalifikáciami a dvomi pretekmi v každej triede.

TK-Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..