Vyhlášení sezony CRR

O uplynulém víkendu se uskutečnilo vyhlášení výsledků CRR (Czech Road Racing), tedy Mistrovství české republiky na přírodních okruzích. Slavnostním večerem provázel ten nejpovolaněší, mimo jiné také komentátor české verze Eurosportu Václav Svoboda. Organizátor nemohl vybrat nikoho lepšího Vašek má opravdu přehled, většinu jezdců zná osobně, nebylo tedy povolanější osoby, která by se tohot úkolu mohla zhostit.

Nevěnoval bych se ve svém zamyšlení výsledkům, ty naleznete pod odkazem. Dovolil bych si malé zhodnocení. Začněme třídou 125 SP,kdysi  třída pro mladé, začínající jezdce už také proto že je asi finančně nejdostupnější. V letošním serialu v ní bodovalo 39 jezdců.Úctyhodné číslo měl by to být seriový motocykl nicméně s tím mým seriovým mají tyto stroje pramálo společného. Další třídou hodnou zamyšlení je třída 125 GP tuto třídu FIM nahradila MOTO trojkami a zdálo se že dvoutaktům odzvonilo, šikovné české ruce byly proti a účast v této třidě není rozhodně zanedbatelná. Podle informací ze zahraničí dochází ke vzkříšení dvoutaktů i v rámci IRRC.

Samostatnou kapitolou je třída 250 CRR, kterou “resuscitoval” brněnský matador Saša Vysloužil, zde se pohybuje účast kolem patnácti startujících vzhledem k tomu že si tyto motocykly dělají jezdci defakto sami doma od klikovek přes válce atd.Protože díly jsou v podstatě nedostupné jezdci jsou více mechanici jak závodníci. Další třídou jsou Supermona a 400 SSP,obou tříd se standartně zúčastňuje kolem patnácti až dvaceti jezdců.Stoupající popularitu zaznamenala také třída TWIN o čemž hovoří třicetčtyři bodujících jezdců. Tím se dostáváme ke dvěma nejprestižnějším třídám ve třídě do 600 ccm bodovalo 33 jezdců, není také bez zajímavosti že prvního a druhého jezdce dělil v celkovém hodnocené jediný bod.Naši jezdci v této třídě patří k absolutní evropské špičce, stejně jako ve třídě nad 600 která se ovšem v seriálu IRRC jede jako třída Superbike. Určitou pikantnost nabídla právě třída nad 600 ccm, jezdec který sám o sobě říká že je klasický dromař vyhrál tuto třídu a stal se poprvé ve své kariéře a podle jeho slov i naposledy Mistrem republiky na přírodních okruzích. ALE jak se říká nikdy neříkej nikdy…Na závěr bych dodal že i tato třída měla hojnou účast třicetpět bodovaných jezdců je opravdu skvělé číslo. Celkové výsledky naleznete ZDE

Rád bych také představil kalendář CRR na příští sezonu:

06. – 08. dubna          Jarní cena Brna – Automotodrom Brno, CZ

09. – 10. června         9. Kopčanský motookruh – Kopčany, SK

06. – 08. července     Velká cena Piešťan – letiště Piešťany, SK

01. – 02. září               Dymokurský okruh – Dymokury, CZ

Kalendář IRRC 2018, dva závody se pojedou v České republice:

  • Hengelo (NL), 5 & 6 May 2018
  • Terlicko (CZ), 16 & 17 June 2018
    (to be confirmed by ACCR)
  • Imatra (FI), 6, 7 & 8 July 2018
  • Chimay (BE), 27, 28 & 29 July 2018
  • Horice (CZ), 18 & 19 August 2018
  • Frohburg (DE), 22 & 23 September 2018

Možná vás překvapilo že můj článek nedoprovází žádné fotky. Byl mi odcizen externí disk s celým mým archivem rozhodl jsem se pověsit focení na hřebík, zda na čas nebo na stálo ukáže čas. Pokud by měl někdo zájem poskytnu mu na těchto stránkách prostor k realizaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..