První závod MP+MSR v Brucku

v neděli se jel na rakouské kartingové dráze A1 speedworld první díl Mistrovství Slovenska a Moravského poháru v motokárovém sportu. Obdivuhodná účast byla hlavně v obou třídách KZ.

Na dráze byl položen nový koberec a jezdci si jeho kvalitu vesměs pochvalovali. Závod se jel za ideálního téměř letního počasí. Jezdci sváděli ve všech třídách zajímavé souboje. Já se budu jako obvykle věnovat oběma nejsliněším třídám, které jsou rozděleny do dvou skupin a jedou spolešně.

V nejprestižnější kategorii KZ je to Mistrovství Slovenska které jedou jezdci s licencí a Moravský pohár který jedou registrovaní jezdci. Ve společných jízdách se obě skupiny prolínají a o to jsou souboje zajímavější. A tentolkrát to byla opravdu palba. Moravský pohár vyhrála křehká mladá dáma Katka Žůrková, když vyhrála všechny tři jízdy a zajisté dala svým soupeřům náměty na přemýšlení do příštích závodů. Druhý skončil Dan Paprskář a na třetím místě se umístil Petr Dvořák.

V  Mistrovství  Slovenska zvítězil Jakub Talaš před Martinem Konopkou a Dominikem Polcrem.

Ve třídách KZ senior a KZ veterán si pánové nedarovali ani metr dráhy zadarmo a kolikrát se mezi jezdci pěkně jiskřilo. Třídu “mladých,” i když mladých je asi nadnesené slovo neboť je Béďa Teichman, který tentokrát chyběl, před startem poslední jízdy nabádal aby jeli opatrně vzhledem k vyzvednutí starobních důchodů. Ale kdoví které třídy z těchto dvou se to týkalo. Takže třřídu gentlemanů (KZ senior) vyhrál Roman Dobšovič před Milanem Turkovičem a třetí dojel Tamas Hangai. Třídu veteránů vyhrál domácí matador, Reinhard Haberfellner před Gyulou Buzasem a nestárnoucím Jirkou Kočkou. V malém improvizovaném minirozhovoru mi Jirka prozradil že první čtyři kola si užívá zbytek se snaží přežít ale podle toho jak během dne postupoval výsledkovou listinou si myslím že si víc užíval jak trpěl. Závody nyvštívil přední český rallyový jezdec Antonín Tlusťák. Že by Tonda pokukoval po lepším svezení než je Škoda Fabia R5? To budu zjišťovat na dalších závodech. Kompletní výsledky najdete ZDE

Nějaké fotky jsou k vidění ve fotografiích a na facebooku MCC corse

MP+MSR pokračuje druhým závodem 21.-23.4. ve Vysokém Mýtě.

MCC_8118 MCC_8128 MCC_8213 MCC_8269 MCC_8280 MCC_8334

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..