Scuderia Praha vyhrála Hankook 12H Mugello

Na italském okruhu Mugello pokračovala druhým závodem 24H endurance series (poslední závod této serie se jel loni na podzim v rámci epiolgiu v Brně). Dvanácti hodinový závod byl rozdělen do dvou dnů, v pátek ve 14 hodin odstartovala první část. Kterou ovládli vítězové kvalifikace český tým Scuderia Praha (# 11 ve složení Jiří Písařík Josef Král a Matteo Maiucelli) tato posádka potvrdila své včerejší první místo i vítězstvím v dnešním osmihodinovém závodě. Vítězové ujeli 326 kol což dává celkovou vzdálenost 1 709,87 kilometru. Druhé místo obsadila posádka týmu IDEC Mercedes-AMG GT3 (# 17, Patrice Lafargue / Paul Lafargue / Dimitri Enjalbert) a třetí místo patří týmu Konrad Motorsport Lamborghini Huracán GT3 (# 21, Franz Konrad / Marco Mapelli / Giorgio Maggi / Christopher Zöchling) Smolný byl závěr závodu pro čtvrté v pořadí tým Ram Racing Mercedes-AMG GT3 (# 30, Tom Onslow-Cole / Remon Leonard Vos / Kevin Veltman). Konrad Motorsport Lamborghini Huracán GT3 (# 21, Franz Konrad / Marco Mapelli / Giorgio Maggi / Christopher Zöchling) kteří půl hodiny před koncem museli přepusti stupně vítězů posádce Konrad Motorsport. Jen pro zajímavost britský pilot Tom Onslow-Cole byl v loni při brněnském 24H epilogu členem vítězné posádky Scuderie Praha když zaskakoval za distancovaného Mattea Malucelliho.

Drama zažila posádka Herberth Motorsport Porsche 991 GT3 R (# 911, Daniel Allemann / Ralf Bohn / Robert Renauer / Alfred Renauer) vítězové 24H Hankook Dubai, když museli v pátek odstoupit pro poruchu motoru. Polská sqadra Forch Racing  Porsche 991 GT3 R (# 29, Robert Lukas / Marcin Jedlinksi / Patrick Eisemann) která byla po včerejšku druhá stratila hodně času opravou karoserie a nakonec odstoupila hodinu před koncem po defektu.

Vítězové serie z roku 2016 Hofor-Racing Mercedes-AMG GT3 (# 1, Michael Kroll / Chantal Kroll / Roland Eggimann / Kenneth Heyer / Christiaan Frankenhout) zvítězili ve třídě A6-Am a celkově skončili na pátém místě. Celkové výsledky najdete ZDE

Za tři týdny míří 24H SERIES Hankook do Rakouska kde si tato serie odbude 7. až 8. dubna svou premieru závodem Hankook 12H Red Bull Ring